Bel Karper Grev Çadırına Silahlı Saldırı

125 gündür Çorlu’daki Bel Karper fabrikası önünde Tek-Gıda İş ile beraber hakları için direniş gerçekleştiren işçilere 2 gece üst üste silahlı saldırı gerçekleştirildi. İşçilerin eylemini sönümlendirmek için elinden geleni ardına koymayan jandarma ise ihbarlara rağmen herhangi bir işlem yapmayarak kimlerin tarafında olduğunu gösteriyor.

Dün gece de gerçekleşen saldırının ardından bir açıklama yapan Tek-Gıda İş örgütlenme uzmanı Yunus Durdu, “Bel Karper’deki grev çadırımıza iki gecedir silahlı saldırı olmaktadır. Dün bu grev çadırımıza gece geç saatlerde yine bir şarjör mermi atılaraktan buradaki, grevdeki grev sözcülerimiz korkutulmaya çalışılmıştır ve bundan bir gün önce de aynı şekilde olaylar yaşanmış, maalesef, Çorlu jandarmasına haber vermemize rağmen jandarma gelmemiştir” dedi.

Sendikanın, grev süreci için açtığı Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Tam 125 gündür grev çadırımızda türlü türlü oyunlara göğüs gerdik ve hepsini bertaraf ettik ama son 2 akşamdan beri yapılan çadırımıza yapılan korkutma saldırısı bardağı taşıran son damla idi. Servis önü kesildi diye koşa koşa gelen jandarma silahla saldırı var deyince oralı bile olmuyor. Neredesiniz sayın Çorlu Kaymakamı?” denildi.